Як послаблення валютних обмежень позначиться на курсу гривні

Експерти очікують на поступове зміцнення гривні оскільки запрацює рішення Національного банку про послаблення валютних обмежень.

     Вже з 5-го березня українці зможуть купувати удвічі більше валюти – на один паспорт щодня можна обміняти доларів чи євро на 6 тисяч гривень. За теперішнім курсом це трохи більше двох сотень доларів. Ті, хто зберігає гроші депозитних рахунках, щодня зможуть забирати півмільйона гривень або ж валюти на 50 тисяч гривень.

    Таке рішення Національного банку має відновити довіру до фінансових установ. І повернути валюту з чорного ринку та домашніх схованок в українські банки. Адже зараз люди та підприємці бояться нести гроші банкірам, бо не мають змоги зняти їх за потреби.

    Тепер експерти очікують поступового відновлення притоку депозитів. Якщо ж населення та бізнес знову почнуть довіряти свої заощадження банкам, експерти очікують на поступове зміцнення гривні.

    Курс національної валюти вже відреагував на рішення регулятора. Долар на чорному ринку потроху дешевшає третій день поспіль. Водночас експерти не радять чекати стрімкого здешевлення «зеленого». Адже владі та бізнесу вигідна дешева гривня, бо це стимулює продаж української продукції закордон.

Джерело


Загрузка...

Be the first to comment on "Як послаблення валютних обмежень позначиться на курсу гривні"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*