Чи в змозі українці протистояти російській інтернет-агресії?

Вже ні для кого не секрет, що разом із військовою агресією Росія проводить атаки на віртуальний простір України та світу. Слід відзначити, що антиукраїнські настрої в російському кіберпросторі існували завжди. Але з початком російсько-українського конфлікту це перейшло у справжню віртуальну війну проти України. І звичайно головну скрипку у цій кібервійні грають російські спецслужби.
Сьогодні Кремль проводить масовані високотехнологічні атаки, і з кожним місяцем конфлікту сфера їх направленості стає все ширшою. Лише за 2014 рік було зафіксовано понад 200 кібератак, більшість з яких були направлені на роботу держустанов. І якщо на початку агресії проти України росіяни атакували, здебільшого, інформаційні та державні ресурси, то згодом вони зосередилися на життєво важливих об’єктах енергетики, інфраструктури, фінансової сфери. До прикладу, спроба зупинити роботу низку обленерго у західних регіонах країни, коли без світла залишилось декілька населених пунктів. Та це був лише тест – головною ціллю хакерів було столичне обленерго. Однак, цим загрозам, як і спробі запустити вірус BlackEnergy в електромережі аеропорту «Бориспіль» та «Укрзалізниці», вдалося запобігти. І це лише одиничні приклади у низці масштабних терористичних кампаній політичного і військового шпигунства Росії проти України. До речі, три з таких кампаній були успішно нейтралізовані українськими спецслужбами. Одна з них — «Армагедон» — була направлена на кібершпигунство за інформсистемами держустанов та протидію асоціації Україна-ЄС.
Проте виявлення кіберзлочинів східного сусіда — справа не легка. Особливо, якщо це не звичні вже DDOS-атаки на сайти, а більш серйозні речі.
Та не менш небезпечним, ніж кібердиверсії на інфраструктуру чи сервери, є атаки на свідомість українських громадян. Сьогодні Росія намагається ще більше перенести війну з донецьких степів у голови людей, причому з обох боків лінії протистояння. Враховуючи тиск з боку міжнародної спільноти, Кремлю потрібно маскувати і виправдовувати свою агресивну поведінку, і не лише в Україні.
І головним інструментом тут виступає брехня, дезінформація та провокація. З цією метою Москва розгортає масштабні бойові дії за допомогою «кремлеботів», або ж «тролів». Їх завдання — надсилати повідомлення та залишати коментарі у популярних соцмережах, стрічках новин інтернет-видань та на інших ресурсах, маніпулюючи думкою читачів. Над створенням викривленої картинки світу у віртуальному просторі «трудяться» цілі «фабрики тролів». Основна небезпека тролів полягає в тому, що вони в більшості випадків намагаються маскуватися під представників певного соціального прошарку громадян України. Аби не стати жертвою такого «кремлебота»
спеціалісти рекомендують українським користувачам бути обачливими при додаванні друзів та використання різноманітної інформації, якою б корисною та нейтральною вона не здавалася.
Насправді, вирахувати троля не так вже й важко. Здебільшого в їх акаунтах немає особистих фотографій, або ж вони замасковані, практично відсутня особиста інформація, сторінка містить не власні записи, а репости про зраду та ворогів України. Таких «друзів» краще відразу «банити» і ні в якому разі не поширювати їх повідомлення.
Також варто обмежити використання російських ресурсів та бути більш перебірливими щодо контенту та контактів із незнайомими сайтами та людьми.


Загрузка...

Be the first to comment on "Чи в змозі українці протистояти російській інтернет-агресії?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Закрити
Вподобай щоб отримувати цікаві новини щодня!

http://informednews24.com