«Чемодан, вокзал, Россия»: мешканцям Криму не видають візи за російськими паспортами

«Коли говорять про те, що кримчанам з російськими паспортами закрита дорога в ЄС, мені хочеться розреготатися у відповідь», — стверджує 28-літній уродженець Керчі Сергій, який після одруження переїхав в Естонію і взагалі не планує повертатися на півострів.

Звучить досить самовпевнено. Але, чи насправді це так?

На жаль, факти абсолютно суперечать заяві колишнього жителя півострова. Найбільш переконливим аргументом можна вважати те, що в самій Росії планують подати звернення до Організації Об’єднаних Націй та Ради Європи у зв’язку з нібито «обмеженням прав» жителів окупованого Криму на видачу їм віз для поїздок закордон за російськими паспортами. «Оскільки таке обмеження прав є незаконним, я маю намір звернутися до генерального секретаря ООН з цього питання і до Ради Європи», — заявила уповноважена з прав людини в Російській Федерації Тетяна Москалькова.

Ще одним підтвердженням того, як ускладнилася можливість отримання візи жителями півострова, є свідчення кримчанки Дарини: «Отримала закордонний паспорт і пішла за фінською візою, за спрощеною системою. Мене викликали на співбесіду, я принесла всі необхідні документи, але мені відмовили. Я пішла в іспанське посольство. В мене були квитки і оплачене бронювання готелю. Знову ж таки відмовили, аргументуючи це тим, що ЄС не визнає Крим».

Про труднощі в отриманні шенгенських віз для жителів півострова з паспортом РФ неодноразово писали мас-медіа. Проте з часом виявились деякі винятки з правил. Стало відомо, що московські візові центри Італії, Греції, Нідерландів, Португалії, Іспанії і Чехії все ж таки видавали візи жителям півострова. Таким центрам вдалось знайти лазівки, аби обійти заборону. Щоправда, вартість оформлення візи виливається в кругленьку суму. Наприклад, шенгенська віза в чистий російський закордонний паспорт, отримана через консульство Греції коштуватиме 2500 євро, а через італійське – 1000 євро. Слід зазначити, в такому центрі клієнту лише допоможуть оформити необхідні документи, відправлять їх на перевірку у відповідні консульства, після чого заявнику доведеться їхати в Москву і самостійно подавати документи в представництві тої чи іншої країни.

Натомість оформлення візи для кримчан з українськими документами і їх власноручною подачею в Києві коштуватиме значно дешевше. Так, литовський Шенген з урахуванням вартості послуг «сімферопольського візового центру» обійдеться в 250 євро і вище. За мультивізу в закордонний паспорт «з хорошою візовою історією» посередники просять від 450 євро (Франція, Угорщина, Голландія) і від 500 євро (Німеччина, Іспанія, Чехія). На думку юриста і опозиціонера Ділявера Акієва, не кожен кримчанин зможе наважитися їхати в Київ з російським паспортом, щоб оформити візу в Європу: «Багато-хто зберіг український паспорт, і, думаю, може ним ще скористатися».

Заступник голови комітету Державної думи з конституційного законодавства і державного будівництва Росії Дмитро Вяткін, навпаки, переконаний, що жителям Криму зовсім не обов’язково їздити в Європу: «Якщо вважати, що Європа – єдине місце, куди можна поїхати, то це проблема. Але ж це не так. Не бачу в цьому проблеми. Країни, які входять в зону Шенген, і раніше відмовляли у візі без пояснення будь-яких причин».

В будь-якому випадку, окупація Криму серйозно ускладнила процедуру оформлення віз і поїздки жителів півострова закордон. Проте це засмутило далеко не всіх: деякі кримські туристи із задоволенням почали освоювати російські простори, які для них тепер відкрилися. Такий от «чемодан, вокзал, Россия» наяву.

Зоряна Волинська

Be the first to comment on "«Чемодан, вокзал, Россия»: мешканцям Криму не видають візи за російськими паспортами"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Загрузка...