Війна і пропаганда. Робота інформаційних операцій Росії

Інформаційна кампанія є невід’ємною складовою агресії РФ в Україні. Для цього використовується увесь наявний арсенал інструментів впливу: економічних, інформаційних, дипломатичних, військових, політичних тощо.
Йтиметься про інформаційні технології, метою яких є вплив на масову свідомість. Для цього, агресор використовує широке коло комунікаційних та інформаційних методів і технологій, сповідуючи принцип «мета виправдовує засоби». У даний час можна спостерігати непоодинокі спроби використання медійними та навколомедійними об’єднаннями можливостей вітчизняних ресурсів мережi Інтернет для формування проросійських груп у соцмережах, справжньою метою діяльності яких є дестабілізація ситуації в Україні, створення та поширення матеріалів, що пропагують ідеї автономії, сепаратизму, федералізму тощо .
Варто підкреслити важливість зменшення залежності українського інформаційного простору від російського сегменту Інтернет: виведення України з під юрисдикції московських офісів Гугл, Фейсбук, тощо. І це важливо.
Однак, особи, які здійснюють сепаратистську та терористичну діяльність в Україні, не рідко причетні до створення так званих «фейкових» аккаунтів у різних соціальних мережах. Ними, нерідко використовується та чи інша патріотична символіка, в залежності від менталітету та традицій жителів території. Як приклад — для жителів Західної України характерними є гуцульська символіка, фото провідників національно – визвольних змагань, патріотична символіка тощо. Насправді ж, метою створення зазначених аккаунтів є поширення неправдивої та недостовірної інформації антидержавницького змісту, щоб вплинути на свідомість наших громадян.
Аналізуючи вказані аккаунти можна побачити, що в переважній більшості вони є учасниками різних проросійських («антимайданівських») груп та систематично поширюють пропагандистські матеріали про неправомірні дії керівництва держави, проведення АТО тощо.
Тому, користувачам соціальних мереж необхідноі виважено ставитись до опублікованих публікацій, детально аналізувати їх для того, щоб не стати «черговою жертвою» інформаційної агресії з боку Кремля.

За матеріалами:
http://detector.media/withoutsection/article/123825/2017-03-06-viina-i-propaganda-yak-pratsyuyut-viiska-informatsiinikh-operatsii-rosii/
http://www.oksamyt.org/publik/zhit-krain/882-0202201511

Be the first to comment on "Війна і пропаганда. Робота інформаційних операцій Росії"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Загрузка...