Пенсійний вік у Польщі знизили на 7 років

З 1 жовтня у Польщі набув чинності закон, який передбачає зниження пенсійного віку – з 67 до 65 для чоловіків і з 67 до 60 – для жінок.
Про це пише inforesist.

– Польський уряд дає полякам право вибору. Якщо хтось захоче працювати довше, то може це зробити. Знижуючи пенсійний вік до 60 років для жінок і 65 для чоловіків, ми повертаємо нашим землякам гідний вибір, — заявила на прес-конференції глава уряду Польщі Беата Шидло.

За її словами, в бюджеті країни є кошти на повернення пенсійного віку до колишнього рівня — фонду соціального страхування (ZUS) Польщі не загрожує банкрутство, в ньому є достатньо коштів для погашення зростаючих пенсійних виплат.

Знизивши пенсійний вік, партія Право і Справедливість (PiS) виконала свою передвиборчу обіцянку, дану в 2015 році.

За словами Шидло, пенсійна реформа 2012 року сприймалася як приречення багатьох поляків на роботу “практично до смерті”.

Віце-прем’єр-міністр, міністр розвитку Польщі Матеуш Моравецький у свою чергу заявив, що у 2018 році на зниження пенсійного віку в бюджет країни додатково заклали 10 млрд злотих (понад $2,7 млрд За його словами, з урахуванням нинішнього зниження пенсійного віку в наступному році на пенсію в Польщі вийде приблизно 330 тис. чоловік.

До речі, в Україні з 1 жовтня підвищать пенсії. Розмір мінімальної пенсії виросте на 11% – до 1452 гривень.

http://fakty.ictv.ua

Be the first to comment on "Пенсійний вік у Польщі знизили на 7 років"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Загрузка...