«Ідея-фікс» Як Росія агресією намагається відновити геополітичний вплив СРСР

У реалізації власної геополітичної стратегії Російська Федерація, як за часів Єльцина так і за Путіна, традиційно орієнтується на військову силу. При цьому, важливе значення мають не лише політичні, а й економічні чинники. Воєнна політика Росії є агресивною і наступальною. Задля її реалізації Кремль розвиває і нарощує наступальні озброєння, включно з ядерними. Там досі мріють відновити геополітичний вплив колишнього Радянського Союзу.
Для цього використовується досить широкий спектр засобів: від інформаційного впливу і підтримки проросійських або лояльних до Росії західних, азійських політиків, до прямого воєнного втручання. І прикладом цього є війна на сході України. Також відчули це на власній шкурі Молдова, Грузія та Сирія. Кремль створює зони воєнно-політичної нестабільності з метою тиску на інші держави і збереженням їх в сфері російського впливу.Більше того, в локальних збройних конфліктах на території інших держав Російська Федерація випробовує нові взірці зброї і бойової техніки, її війська отримують бойовий досвід, відпрацьовують тактику ведення бойових дій в різних умовах.
Слід зауважити, якщо Литва, Латвія і Естонія відносно захищені членством в НАТО, то Україна, Грузія і Молдова є зручними об’єктами агресії. Щодо Фінляндії, то Росія вже неодноразово в минулому намагалась обмежити суверенітет цієї держави. Навіть у 2016 році офіційна Москва намагалась тиснути на Гельсінкі, погрожуючи наростити угруповання російських військ поблизу фінських кордонів у випадку вступу Фінляндії у Північноатлантичний альянс.
Підтримка режиму Асада в Сирії є необхідною для збереження єдиної бази забезпечення російського флоту в сирійському місті Тартус і баз поблизу Латакії. По суті, це питання російської військової присутності в акваторії Середземного моря. А удари російської авіації по цивільних об’єктах в Сирії сприяли збільшенню потоків біженців на території країн ЄС. Це грає на руку Кремлю, адже створює у країнах Євросоюзу соціально-економічні проблеми та загострює криміногенну ситуацію. Таким чином, є вигідним дружнім до Росії лівим і правим націоналістичним політичним силам, «євроскептикам».
Проте, ключове значення в геополітичній стратегії Кремля відведено Україні. Вона повинна перетворитись на номінально незалежну державу і фактично підконтрольного сателіта Російської Федерації. І навіть після падіння режиму Януковича Росія не позбулась «ідеї-фікс» щодо України та розпочала воєнну агресію на нашій землі.

За матеріалами:
http://www.dsaua.org/index.php?option=com_content&view=article&id=219%3A2017-02-23-17-16-26&catid=51%3A2010-10-15-07-16-39&Itemid=89&lang=en


Загрузка...

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Закрити
Вподобай щоб отримувати цікаві новини щодня!

http://informednews24.com