Техогляди на СТО: Нові правила

Уряд змінив правила технічного огляду транспортних засобів, передбачивши фото- та відеофіксацію процесу перевірки автомобіля, пише газета «Експрес». “Зняте фото чи відео повинні зберігатися протягом трьох років. Це унеможливить видачу протоколів перевірки без її здійснення і забезпечить накопичення об’єктивних відомостей про технічний стан автомобіля», — пояснили в Кабміні. Фіксація процесу техогляду проводиться під час зовнішнього огляду транспортного засобу, перевірки фар, гальмівної системи методом стендових випробувань з фіксацією загального вигляду транспортного засобу і номерного знака.

При цьому на фотографіях обов’язково вказують час і дату фотофіксації, які повинні відповідати часу та даті видачі протоколу перевірки технічного стану. Тож чи поменшає після цього нововведення на дорогах несправних автомобілів, які загрожують учасникам руху? Про це ми запитали Володимира Караваєва, заступника голови Координаційної ради Загальнонаціонального форуму безпеки дорожнього руху.

— Хто тепер проходить обов’язковий техогляд?

— Це транспортні засоби, які використовуються для комерційних перевезень пасажирів та вантажів. Але, відповідно до угоди Україна — ЄС, обов’язковому техконтролю мають підлягати всі транспортні засоби. Цю умову ми повинні виконати до кінця року. Тож у недалекій перспективі техогляд чекає на всі автівки.

— Фото- та відеофіксація — потрібний захід?

— Можливо, але не першгочерговий, бо не зрозуміло, що потім із цими даними робити. Річ у тім, що поліцейські не мають можливості перевірити наявність в автівки цього техконтролю. У Європі ж як? Там вся інформація щодо техконтролю закачана на єдиний сервер, і поліціянт має оперативний доступ до цієї бази даних, у нього є сканувальний прилад. І в транспортному потоці він може за номером автівки перевірити, чи пройшов автомобіль техконтроль, чи пройшов водій медогляд, чи нема у водія заборони на керування тощо. А в нас нема ні нормальної бази даних, ні сканувальних приладів у поліцейських.

Тож вийде так, як із страховками. Згідно з даними за минулий рік, 30% машин їздить без полісів страхування. А перевірити, чи він є, можна тільки коли поліцейський зупинив авто для перевірки по одній із визначених законом підстав. Так і тут. Яка користь від тих фото та відео, якщо факт наявності чи відсутності техконтролю не можна оперативно перевірити? Та й сама фото- і відеофіксація має сенс, якщо паралельно буде фіксація параметрів. А якщо просто слюсар бігатиме довколо машини з камерою…

— А хто повинен здійснювати фіксацію і де вона має зберігатись?

— Так це якраз і не відомо. Ніби й прийняли щось, а як виконувати — не зрозуміло. Не зрозуміло, хто буде здійснювати фіксацію і де її дані зберігатимуть, хто відповідатиме за захист цієї інформації? Так, є база даних МВС, але вона досить слабенька і навантаження ще цією інформацією не потягне.

— А за чий рахунок робитимуть “фотосесію” автомобілям?

— Усе — за рахунок власника автомобіля. Зрозуміло, що це закладуть у вартість техогляду. Мені як користувачеві це фото і відео не потрібне. Але виходить так, що мені нав’язують послугу, яку я не замовляв.

Віктор ДУДАР


Загрузка...

Be the first to comment on "Техогляди на СТО: Нові правила"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Закрити
Вподобай щоб отримувати цікаві новини щодня!

http://informednews24.com