Через це їздити зможуть лише одиниці: українських водіїв чекають кардинальні зміни. Дешевше буде пересуватися на таксі

У Верховній Раді вже чекають свого «зоряного часу» шість законопроектів, які можуть істотно ускладнити життя українським водіям.

Серед них – нові правила видачі медичних довідок і збільшення штрафів. Українці впевнені: це прямий шлях до ще більшого зростання корупції.

Перша «новинка» – це меддовідки: їх повинен буде мати при собі кожен водій, в іншому випадку – штраф у розмірі 850 гривень, а за фальшивий документ – 510.

Молоді водії можуть обходитися однією довідкою 10 років, а от пенсіонери, які перевозять людей або небезпечні вантажі, зобов’язуються проходити медогляд щорічно.

Зараз це коштує 200 гривень, і отримати документ потрібно при первинній здачі на права або їх заміні (зміна прізвища або втрата документа).

Якщо закон вступить в силу, медичну довідку можна буде отримати тільки в державних установах, оскільки нардепи впевнені, що в приватних клініках довідки в 99% випадків видають заочно.

До речі, медогляд розширить свої «горизонти»: до нарколога, гінеколога, психіатра і ще десятку лікарів в список додали аналіз крові на цукор, кардіограму, групу і резус, перевірку зору і вестибулярного апарату.

Але і це ще не все. Тепер штрафи за водіння в нетверезому стані стануть ще більше. Так, перший штраф складе 10 200 гривень, другої – який був 20 400 – пропонують збільшити до 102 тисяч, тобто в 5 разів.

Водіїв, які були позбавлені прав, але сіли за кермо, пропонують штрафувати не на 510 гривень, а «всього» на 17 тисяч. Одним із законопроектів пропонується проходити позачерговий огляд в наркодиспансері після складання протоколу про пияцтво.

«Але є колосальна корупційна складова – нескладно передбачити обурення мільйонів водіїв, загнаних в черзі в госполіклініках, а також спроби» вирішити питання «з довідкою через знайомих лікарів.

Та й якщо перелік протипоказань застосовувати буквально – водіїв не залишиться, бо знайти людину без єдиного діагнозу, який забороняє керувати машиною, дуже складно. Навпаки, потрібно приходити до західного формату, коли у майбутніх водіїв перевіряють тільки зір», – відзначає юрист Вадим Володарський.

А ось транспортні експерти, навпаки, всіляко підтримують такі нововведення: якщо штраф в розмірі 10 тисяч не вплинув, то 100 тисяч – точно змусять задуматися любителя нетверезої їзди.

Джерелоhttp://korupciya.com

Be the first to comment on "Через це їздити зможуть лише одиниці: українських водіїв чекають кардинальні зміни. Дешевше буде пересуватися на таксі"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Загрузка...